El Clasico edhe në merkato

  Real Madrid dhe Barcelona duket se do ta kenë një tjetër derbi, por kësaj radhe në tregun e transferimeve. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala është shkaktari kryesor që dy gjigantët spanjoll d...

Perez e ka shumë seriozisht për yllin e Barcelonës

Roberto Carlos ditë më parë deklaroi se gjithçka ishte shaka sa i përket transferimit të brazilianit Neymar në Madrid, por kështu nuk mendon Florentino Perez. Numri një i Real Madridit, Florentino Pe...

Barcelona me një këmbë në gjysmëfinale (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=YDkLnF9NfBU Barcelona ka bërë hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinaleve të Copa del Rey, pasi ka mposhtur në udhëtim Athletic Bilbaon me rezultat 1:2 në ndeshjen e parë ...

Barcelona shkatërron Bilbaon (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=9atUMucKiM4 Barcelona ka fituar takimin e 19-të të La Ligës spanjolle. Katalonasit para shikuesve të vetë në stadiumin Nou Camp triumfuan kundër Atletic Bilbaos me rez...

Enrique flet për merkaton e Barcelonës

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique tha se nuk do të ishte i zhgënjyer nëse nuk do të transferonin asnjë lojtar gjatë këtij afati kalimtar. Por, ai tha se drejtuesit i dinë nevojat e klubit. “A do të...

Shkodran Mustafi te një super skuadër

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Valencia, pas përfundimit të këtij sezoni. Mbrojtësi shqiptar ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në Mestalla, duke bërë që të kërkohet nga një prej klubeve më të m...

Neymar në radarin e PSG-së

Paris Saint-Germain raportohet se e ka bërë yllin e Barcelonës, Neymar synimin kryesor për afatin kalimtar të verës. E përditshmja franceze L’Equipe ka thënë se kampioni i Francës do ta zëvendësojë Z...

Hidhet shorti i Kupën së Mbretit

Pas përballjes në finale sezonin e shkuar, Barcelona dhe Atletic Bilbao do të ndeshen edhe këtë sezon, por këtë radhë në çerekfinalet e kupës së Mbretit. Ndeshja e parë do të luhet në ‘San Mames’ më ...

Leroy Sane nuk largohet nga Schalke 04

Leroy Sane nuk do të largohet nga skuadra e tij aktuale Schalke 04. Së paku kështu ka deklaruar drejtori sportiv i klubit të njohur gjerman Horst Heldt. Në një prononcim për ‘Bild’, Heldt ka deklarua...