Kupa e Gjermanisë, risjell sfidën Bayern-Dortmund

E mërkura e gjysmëfinaleve të Kupës së Gjermanisë risjell rivalitetin karakteristik mes Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen, e para mbajtëse në fuqi e trofeut dhe tjetri favorit, si për Kupën, ashtu...

Ja përballjet në gjysmëfinalet e Championsit

Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës  duke përcaktuar dy çiftet e gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve. Goglat e tërhequra nga Dejan Stankovic kanë rezervuar përballje spektakolare. Manchester City...

Bayern Munichu mposht Darmstadtin

Bayern Munichu e ka mposhtur Darmstadtin në Alianz Arena me rezultat 3:1, në një ndeshje ku shkëlqeu sulmuesi, Thomas Muller Ekipi i Pep Guardiolës nuk e nisi mirë ndeshjen, duke pësuar gol në minutë...

Lewandowski nuk do të largohet nga Bayern Munich

Thomas Muller ka zbuluar të ardhmen e Robert Lewandowski. Robert Lewandowski nuk do të largohet nga Bayern Munich. Për këtë është i sigurt sulmuesi i gjigantit bavarez, Thomas Muller. Gjatë këtyre di...

Bayerni fiton ndaj Augsburgut

Bayern Munichu i është rikthyer fitoreve pas barazimit pa gola me Bayer Leverkusenin Skuadra e Pep Guardiolës e ka mposhtur si mysafirë Augsburgun me rezultat 1:3. Golat për Bayernin i shënuan, Thoma...

Neuer: Një ditë mund të largohem

Manuel Neuer nuk e përjashton mundësinë se në të ardhmen e largët mund të largohet nga Bayern Munchen. Portieri i bavarezëve është një nga pikat kyçe në skuadër, dhe për momentin konsiderohet më i mi...

Lewandowski mund të largohet

Menaxheri i Robert Lewandowskit ka refuzuar të përjashtojë mundësinë e largimit nga Bayern Munich, pas interesimit nga Real Madrid dhe Paris Saint-Germain. Lewandowski është sulmuesi kryesor i kampio...

Robert Lewandowski mund t’i bashkohet Real Madridit

Franz Beckenbauer, presidenti i nderit i Bayern Munichut, ka zbuluar se Robert Lewandowski mund t’i bashkohet Real Madridit. Ylli i Bayern Munichut,  Robert Lewandowski mund t’i bashkohet Real Madrid...

Ekipet e mëdha me sytë nga Gotze

Mario Gotze mund të largohet nga skuadra e tij aktuale Bayern Munich. Hapësirat e pakta në formacionin bazë të bavarezëve kanë bërë që talenti gjerman të mendojë largimin nga Munichu. Ylli i Gjermani...