Ancelotti ka filluar planet për Bayernin

Carlo Ancelotti ka dëshirë të marrë në Bayern Munich, mesfushorin e Realit të Madridit, Luka Modric. Në anën tjetër, Robert Lewandowski po kërkohet nga Reali dhe nëse polaku do të largohet, Ancelotti...

Klubet e mëdha në garë për Fabregas

Cesc Fabregas mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni. Marrëdhëniet jo të mira të tij me klubin kanë bërë që shumë skuadra të hidhen në sulm për shërbimet e tij gjatë qershorit. Bayern, ...

Guardiola dëshiron të largohet nga Bayern

Kontrata e trajnerit Guardiola me Bajernin do të përfundojë në vitin 2016, ndaj dhe klubi gjerman po synon t’i rinovojë kontratën, duke i ofruar shuma marramendëse. Media sportive “Kicker” shkruan se...

Juventus – Bayern, reagojnë drejtuesit

Menjëherë pas hedhjes së shortit në Nion ka patur reagime nga të drejtuesit e të dy klubeve. Trajneri i klubit gjerman, Pep Guardiola, ka deklaruar se Juventusi është një nga ekipet më të mëdha në Eu...