Reali dhuron spektakël, Ronaldo het-trick (VIDEO)

Real Madridi e ka shkatërruar Espanyolin në Santiago Bernabeu, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6:0, për t’i marr tri pikë shumë të rëndësishme në xhiron e 22’të të La Ligës. Skuadra e Zinedine ...

Ndalet Reali i Zidane, barazon me Betis (VIDEO)

Zinedine Zidane ka shijuar barazimin e parë si trajner i Real Madridit Pas dy fitoreve të njëpasnjëshme në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat 5:0 dhe 5:1, Real Madridi i Zinedine Zidane nuk ka mundur që...

Si është gjendja e dëmtimeve te yjet e La Ligas

Lionel Messi duket se ka pësuar tërheqje muskulore në ndeshjen ndaj Bilbaos, kështu raporton portali Goal.com Sipas Goal.com, me te përfunduar pjesa e parë, Leo Messi ka kërkuar nga trajneri i tij, L...

Real Madrid përsëri nuk bind

Real madrid ka barazuar në Mestalla përballë Valencias me rezultatin 2-2. Fillimisht ka shënuar Benzema pas një kombinimi të mrekullueshëm të treshes BBC. Në fund të pjesës së parë Valencia ka gjetur...