Kupa e Gjermanisë, risjell sfidën Bayern-Dortmund

E mërkura e gjysmëfinaleve të Kupës së Gjermanisë risjell rivalitetin karakteristik mes Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen, e para mbajtëse në fuqi e trofeut dhe tjetri favorit, si për Kupën, ashtu...

Januzaj kthehet tek Manchester United

Adnan Januzaj tashmë nuk është lojtarë i Borussia Dortmundit. Borussia Dortmund ka pranuar kërkesën e Manchester Unitedit për të redutuar huazimin e Adnan Januzajt pas një gjysmë sezoni negativ në Gj...

Januzaj mund të kthehet tek United

Adnan Januzaj mund të kthehet te Manchester Unitedi më herët sesa është pritur – raporton The Sun. Mesfushori shqiptar kaloi te Borussia Dortmundi në formë huazimi njëvjeçar, por ka regjistruar vetëm...

Aubameyang nuk largohet nga Dortmundi

Klubi nga Bundesliga ka deklaruar se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga Borussia Dortmund. Shefi ekzekutiv i klubit gjerman Hans-Joachim Ëatzke ka thënë se ata janë të vendosur ta mbajn...