Celta Vigo eliminon Atleticon nga kupa (VIDEO)

Celta Vigo është skuadra e parë e kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Reyt, pasi ka eleminuar Atletico Madridin. Celta në ndeshjen e sontme mposhti Atleticon në udhëtim 3:2, duke u kualifikuar tu...

Hidhet shorti i Kupën së Mbretit

Pas përballjes në finale sezonin e shkuar, Barcelona dhe Atletic Bilbao do të ndeshen edhe këtë sezon, por këtë radhë në çerekfinalet e kupës së Mbretit. Ndeshja e parë do të luhet në ‘San Mames’ më ...

Atletiko Madrid fiton dhe merr kreun

https://www.youtube.com/watch?v=nZUayJxPruE Skuadra e drejtuar nga Diego Simeno arriti fitore ndaj Celtas Vigos me rezultat 0-2. Pjesa e parë ishte pa gola dhe me pak raste, ndërsa pjesa e dytë ishte...