Samsung prezanton XCover 4, të fortë por elegant

Samsung Electronics ka lançuar së fundmi në Kongresin Botëror të Celularëve smartphonin më të fundit Galaxy XCover 4. Ky telefon do të jetë i disponueshëm në Europë prej muajit Prill. Galaxy XCover 4...

Testi i matematikës, dyshohet se është kopjuar

Më shumë se 42 mijë maturantë i janë drejtuar sot qëndrave të prvomeve për të zhvilluar testin e tretë të maturës, atë të matematikës. Ndërkohë që mbrëmjen e së enjtes në rrjete sociale ka qarkulluar...

Lenovo sjellë celularë dhe tableta të përthyeshme

Lenovo paraqiti pajisjet e tij më të fundit me Android e që mund të përthyhen. Celularët android, të quajtur “Cplus”, mund të përthyhen e të vendosen në kyç si orë dore. Tabletat mund të ...