Besimtarët mysliman festojnë sot Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë festojnë sot festën e Kurban Bajramit. Ceremonia e Bajramit u organizua në Sheshin Skënderbej, ku mijëra besimtarë myslimanë kanë falur namazin e Kurban Bajramit dhe qindra mijër...

Cana: Ceremonia e Lamtumirës në 2017-ën

Kapiteni i kombëtares kuqezi, Lorik Cana me anë të një postimi në “Facebook” ka shkruar se ceremonia e lamtumirës së tij nga Kombëtaren është parashikuar të mbahet gjatë gjashtëmujorit të parë të vit...

Ceremoni lamtumire për kapitenin Cana

Më 9 tetor, Lorik Cana edhe zyrtarisht do të përshëndetet nga Kombëtarja e Shqipërisë në futboll. Ish kapiteni i cili për shumë vite ishte simbol i “kuqezinjve”, tashmë ka njoftuar se është tërhequr ...