Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e katërta për fazën në grupe në ligën e kampionëve. Spikat sfida në Etihad Stadium midis skuadrës së Mancester Sitit dhe skuadrës së Barcelonës. Skuadra e Guardiol...

Pep dhe Messi, “miq” dhe “kundërshtarë”

Sonte Pep dhe Messi do të jenë kundërshtarë në fushë, në ndeshjet e treta në grup në kuadër të Champions League. Guardiola e ka pëlqyer shumë Messin gjatë kohës kur ishte tek Barcelona dhe është i da...

Champions League sonte sjell duele spektakolare

Sonte në mbrëmje do të luhen ndeshjet e treta në Grupet A, B, C, D. Dueli më interesant do të luhet në “Camp Nou”, teksa Pep Guardiola do të sfidojë sërish si kundërshtar ish skuadrën e t...

“Mbretërit” fitojnë titullin e 11 në Champions

Real Madrid është kampion i ri i Evropës Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe va...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...

Zadane: Në fytyrat e tyre shoh kampionët

Real Madridi do të zbresë sot në fushë kundër Manchester City-it në sfidën e parë të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve dhe trajneri Zinedin Zidane ka analizuar madrilenët në konferencën për shtyp...

Ja përballjet në gjysmëfinalet e Championsit

Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës  duke përcaktuar dy çiftet e gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve. Goglat e tërhequra nga Dejan Stankovic kanë rezervuar përballje spektakolare. Manchester City...

Simeone: Duhet të shënojmë edhe në Champions

Në ndeshjen e parë, të zhvilluar para tri javëve në Eindhoven, PSV-ja për më shumë se 20 minuta luajti me dhjetë futbollistë dhe ia doli të nxjerrë barazim pa gola kundër futbollistëve të Diego Simeo...