Conte bën gati dy goditjet e sezonit të ardhshëm

Antonio Conte pas një sezoni të shkëlqyer tek Chelsea, po përgatit dy blerje të mëdha për të qenë kompetitivë dhe për Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm. Romelu Lukaku është i pari në listën e ...

Bonucci në radarin e Real Madridit dhe Çelsit

Real Madridi dhe Chelsea janë në tentativa për të marrë në skuadrën e tyre mbrojtësin e Juventusit, Leonardo Bonucci. Mbrojtësi edhe më herët ishte kërkuar nga skuadra si Chelsea dhe Manchester City,...

E gjithë Europa pas talentit të PSG

Pas shkëlqimit në fillim të edicionit, skuadra franceze është duke synuar që ta lidhë të ardhmen e lojtarit me Parc des Princes. Qendërmbrojtësi i Paris Saint-Germain, Presnel Kimpembe ka shkëlqyer n...

Çmendet Chelsea, ofron 68 mln euro për Bonuccin

Chelsea nuk heq dorë nga dëshira e tij për të sjellë në “Stamford Bridge”, Leonardo Bonuccin. Klubi londinez është gati të bëjë çmenduri për të bindur drejtuesit e Juventusit për të lejuar largimin e...

Morata-Conte, një histori “dashurie”

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, është i gatshëm që të futet në bisedime me Real Madridin për sulmuesin e tyre Alvaro Morata. Më një sulm me emra si Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bal...

Ibrahimovic pavarësisht moshës është i pandalshëm

Zlatan Ibrahimovic pavarësisht moshës është i pandalshëm. Suedezi ka shënuar 32 gola në 32 ndeshjet e fundit për PSG-në dhe përfaqësuesen e Suedisë dhe kjo është një tregues se ai ka ende për t’i dhë...

Në Paris triumfon PSG-ja (VIDEO)

PSG ka triumfuar në Stadiumin e Princave përballë Chelseat duke fituar me rezultatin përfundimtar 2-1. Golat për PSG-në u shënuan nga Ibrahimovic në minutën e 39 dhe Cavani në minutën e 78. Ndërsa pë...

Kalimi im te Chelsea është spekulim

Massimilliano Allegri ka thënë se nuk janë të vërteta raportimet që e lidhin atë me një kalim te Chelsea për sezonin e ardhshëm. Mediat italiane dhe angleze kanë raportuar se Allegri është zgjedhur s...

Do të jemë trajner i Manchester United

Jose Mourinho do të bëhet trajner i Manchester Unitedit. Revista prestigjioze britanike Daily Mirror, raporton se Jose Mourinho i ka treguar miqve shumë të afërt për punën e re te Manchester United. ...