Chelsea shfaq interes për sulmuesin e Milanit

Menaxheri i Chelseas, Guus Hiddink po synon ta përforcoj sulmin gjatë mini-afatit kalimtar të janarit. Sipas Estadio Deportivo, ekipi londinez shfaqur interesim për sulmuesin e Milanit, Carlos Bacca....

Hazard në Madrid? Po me Bale çfarë do të ndodhë?

Është folur shumë për interesimin e Manchester United për të marrë shërbimet e Gareth Bale por kohët e fundit Chelsea ka vendosur të sfidojë Manchester Unitedit. Uellsiani raportohet se është i pakën...

Chelsea kërkon me ngulm Iscon  

Duket se Chelsea e ka seriozisht tentativën për mesfushorin e Real Madridit, Isco. Isco i ishte bashkuar Los Blancos në vitin 2013 nga Malaga për 22 milionë paund, por në tre vitet e tij në Bernabeu,...

Chelsea kërkon Marquinhos nga PSG

Chelsea është vënë seriozisht pas mbrojtësit të Paris Saint-Germainit, Marquinhos. 21-vjeçari konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë të rinj në botë dhe duke parë minutat e pakët te klubi fran...

Juventusi nuk i ndahet Oscar-it

Juventusi sërish kërkon të sjellë lojtarë me kualitet në Skuadër. Edhe pse gjatë verës dështuan ta transferojnë, Zonja e Vjetër nuk ka hequr dorë nga mesfushori brazilian i Chelseas, Oscar. Pas largi...

United – Chelsea, spektakël pa gola

Machester United dhe Chelsea kanë barazuar në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 19-të të  Premier League. Të dyja skuadrat dhuruan spektakël dukë goditur shtyllat por falë performancës mjaf...

Premier Ligue: Luhen sfidat e fundit për këtë vit

Në Premier Ligue akoma nuk kanë përfunduar përballjet për këtë vit. Sot luen 8 sfida ku ndër të tjerat spikat ajo mes Manchester United dhe Chelsea. Ndeshjet e kësaj jave janë të fundit për këtë gjys...