Barcelona kalon në gjysmëfinale (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Rey. Barcelona ka mposhtur edhe ndeshjen e dytë Athletic Bilbaon me rezultat 3:1 dhe me rezultat të përgjithshëm 5:2, për të siguruar një vend ...

Celta Vigo eliminon Atleticon nga kupa (VIDEO)

Celta Vigo është skuadra e parë e kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Reyt, pasi ka eleminuar Atletico Madridin. Celta në ndeshjen e sontme mposhti Atleticon në udhëtim 3:2, duke u kualifikuar tu...

Barcelona me një këmbë në gjysmëfinale (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=YDkLnF9NfBU Barcelona ka bërë hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinaleve të Copa del Rey, pasi ka mposhtur në udhëtim Athletic Bilbaon me rezultat 1:2 në ndeshjen e parë ...

Hidhet shorti i Kupën së Mbretit

Pas përballjes në finale sezonin e shkuar, Barcelona dhe Atletic Bilbao do të ndeshen edhe këtë sezon, por këtë radhë në çerekfinalet e kupës së Mbretit. Ndeshja e parë do të luhet në ‘San Mames’ më ...

Super Barcelona, super Messi

Pavarësisht së golin e parë e shënoi Espanyoli, Barcelona ka dhuruar spektakël  duke fituar me rezultatin 4-1, ndeshje kjo e vlefshme për 1/8 e Kupës së Mbretit. Padyshim ylli i mbrëmjes ishte Messi ...

Real Madrid humb apelin, eleminohet nga Copa del Rey

Gjigantët spanjoll janë pezulluar nga Copa del Rey pasi gabimisht kanë futur në lojë Denis CHERYSHEV në fitoren 3-1 ndaj Cadiz. Apeli i Real Madridit, që të anullohet eliminimi i tyre në Copa del Rey...