Çfarë po ndodh me Ronaldon?

Cristiano Ronaldo, është në qendër të medieve botërore, posaçërisht i atyre spanjolle për gjestet e tij jo sportive në fushë. E fundit ishte incidenti i tij ndaj Real Betisit në këtë fundjavë, ku Las...

Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar: 1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë 2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38 3. Pierre-Emerick A...

Messi dhe Ronaldo ende kanë rekorde pa thyer

Cristiano Ronaldo dhe Lionnel Messi janë futbollistët që po thyejnë rekorde të njëpasnjëshme në botën e futbollit. Por UEFA ka listuar një sërë rekordesh që dy futbollistët e më- sipërm duhet të thye...

Perez i pakënaqur me mënyrën sesi sillet Ronaldo

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez nuk është i kënaqur me mënyrën sesi Cristiano Ronaldo është duke u sjellur në raport me klubin. Raportet mes Perezit dhe Ronaldos sa shkojnë e bëhen më të...

Lista e 100 lojtarëve më të mirë

Ueb faqja e specializuar për vlerësimin e lojtarëve dhe klubeve evropiane, “Cies football-observatory”, ka publikuar sot listën e 100 futbollistëve me çmimin më të lartë për të ndërruar klube në mini...