Redi Jupi godet trajnerin De Biasi

Redi Jupi, ish-trajneri i Shqipërisë U-21, mendon se në kombëtare nuk janë ftuar më të mirët. Sipas ish-lojtarit të Kombëtares gjithçka është gabim te kuqezinjtë Redi Jupi ka bërë një analizë për str...

Cikalleshi: De Biasi duhet të luajë me Bekim Balajn

Mos grumbullimi me Kombëtaren nuk ka mërzitur aspak sulmuesin Sokol Cikalleshi i cili ka zbuluar arsyene krizës që po kalon me klubin e tij duke vuajtur aktivizimin me pikatore. Ky është sezoni i tij...

De Biasi kandidat për stolin e Interit

Interi dje pësoi një humbje shokuese ndaj Atalantës, dhe tashmë vendi i De Boer është më në rrezik se kurrë. Në listën e emrave që mund të ulen në pankinën e Interit është dhe Gianni De Biasi. Gazeta...

Çfarë po ndodh me Ergys Kaçen? Ja mesazhet

Ergys Kaçe në një prononcim të tijin u shpreh se Kombëtarja është mbi të gjitha. Por çështja e largimit të Ergys Kaçes nga Kombëtarja vijon me serinë e radhës. Ditën e djeshme pati një sërë lajmesh n...

Kaçe: Shqipëria mbi të gjitha!

Ergys Kaçe ka përgënjeshtruar lajmin që ka qarkulluar në disa media, ku thuhej se ai ishte larguar nga Kombëtarja për shkak të mospërputhjeve me trajnerin Gianni De Biasi. Përmes një postimi në rrjet...

De Biasi: Do parkojmë autobusin pa rrota para porte

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka lënë të kuptohet, që ndaj Spasnjës do të ndjekë taktikën e zakonshme si ndaj skuadrave të tjera të mëdha: të rrijë në mbrojtje në pritje dhe të shf...

De Biasi dhe Mavraj: Marrim tre pikë ndaj Lihtenshtajnit

Do të luhet në Lihtenshtajn por për shkak të interesimit të madh të tifozëve, stadiumi modest i përfaqësueses rivale në Botërorin 2018, do t’i ngjajë një impianti shqiptar. Mbrojtësi Mërgim Mavraj sh...

Formacioni i Kombëtares ndaj Lihtenshtejnit

Surprizat nuk mungojnë tek formacioni që pritet të hedhë në fushë Gianni De Biasi ndaj Lihtenshtejnit. E veçanta është se Azdren Llullaku do të jetë titullar. 3 lojtarë do të mbështesin Bekim Balajn ...

De Biasi shpall listën zyrtare të Euro 2016

Trajneri Gianni De Biasi ka shpallur sot në mbrëmje listën me 23 futbollistë të cilët do të jenë të pranishëm në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Pas darke trajneri dhe stafi kanë lajmër...

De Biasi refuzon milionat, besnik ndaj Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit në një intervistë ekskluzive për Supersport, ku bën bilancin e 2015 Kuqezi, përkundër spekulimeve të ndryshme mediatike, garanton se e ardhmja e tij është...