Studim: Pirja e çajit parandalon demencën

Një studim i ri thotë se konsumimi i një filxhani çaj çdo ditë mund të ulë rrezikun e zhvillimit të demencës.Kjo pije zvogëlon gjasat e prekjes nga kjo sëmundje mendore me 50%, kanë zbuluar shkencëta...

Kafeja, aleate e mirë për kujtesën

Vetëm dy filxhanë kafe në ditë ulin rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Dementia për 36 për qind. Është e shijshme, e ngrohtë dhe u jep rritjen e energjisë së nevojshme, çdokujt i pëlqen një filxhan k...