Nejmar, plot 10 javë jashtë fushave

Klubi Parizien (PSG) bëri të ditur sot në formë zyrtare gjendjen e yllit brazilian. Dëmtimi që mori Nejmar gjatë përballjes ndaj Strasburgut në kupën e Francës kërkon ndërhyrje kirurgjikale dhe do ta...

Studim: Serialet televizive dëmtojnë gjumin!

Sipas një studimi të Universitetit të Leuven (Belgjikë) dhe atij të Miçigan (SHBA) të shikuarit vazhdimisht e serialeve televizive dëmton gjumin, e bën më pak cilësor, rrit ndjesinë e lodhjes dhe pag...

6 veprimet që dëmtojnë veshkat

Veshkat janë organet të cilat transplantohen me shumë se çdo organ tjetër. Veshkat janë organe që dëmtohen më shpesh nga njerëzit. Në shumicën e rasteve ky dëm shkaktohet nga pakujdesia ose neglizhen...

Panik tek Reali, dëmtohet ylli i mesfushës

Reali i Madridit ka marrë një goditje shumë të rëndë nga infermieria. Pas dëmtimit ndaj Leganes, Kroos ka kryer ekzaminimet mjekësore ku është konstatuar se ai do të mungojë nga 4-6 javë. Stafi mjekë...