Të jetosh në një shtëpi përrallash

Eva dhe Tim Johnson kanë shpenzuar afro 200 mijë funte, që këtë shtëpi të ndërtuar në dru ta shndërrojnë në një vilë luksoze me katër dhoma gjumi, kuzhinë të kompletuar dhe një ballkon mjaft të madh,...

Shikoni si ka qënë nëndetësja e parë në histori

Nëndetsja e parë në histori sigurisht nuk i ngjan këtyre të ditëve të sotme. E ndërtuar prej druri  në vitin 1578 kjo nëndetëse punonte me anë të lopatave, jo me motor dhe kishte vend vetëm për dy pe...