Parashikimi i motit, e hënë, 24 dhjetor 2018

Kthjellimet dhe vranësira të lehta dominojnë pjesën e parë të ditës në bregdet dhe zonat e ulëta por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore duke rrezikuar reshje shiu e dëbore. Parashikohet ...

Parashikimi i motit, e hënë 22 tetor 2018

Moti sot në vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se në të gjithë vendin do të ketë reshje shiut fillimisht në formë të lokalizua...

Miratimi i reformës, E hëna pushim për administratën

Kryeministri Rama  e ka shpallur të hënën e 25 korrikut pushim për të gjithë administratën. Në një postim në rrjetin social Tëitter kryeminsitri shkruan se së bashku kemi arritur të paarritshmen në 2...