Ëmbëlsirë në filxhan, e thjeshtë dhe e shijshme

 Përbërësit 5 gota qumësht 1/2 gota sheqer pluhur 3/4 gota miell ¼ gota niseshte 1 vanilje 2 lugë gjelle vaj Përgatitja: Qumështin, sheqerin, miellin dhe niseshtenë i hedhim në një tenxhere, në tempe...