Zhvillohet sot pas 5 vitesh kongresi i PS

Partia socialiste ka nisur sot rreth orës 10:00 kongresin. Sipas rendit të ditës i pari që ka marrë fjalën ka qenë kryetari i partisë njëkohësisht edhe kryeministri i vendit Edi Rama dhe më pas ka vi...

Debat në parlament, Rama –Dule për dekriminalizimin

Edhe këtë të enjte nuk kanë munguar debatet në seancën e radhës parlamentare. Gjatë kësaj të enjteje është vënë re një replikë midis kreut të qeverisë Edi Rama dhe kryetarit të PBDNJ-ësë Vangjel Dule...

Rama: kryetari i PS-së të zgjidhet me referendum

Në mbledhjen e kësaj të mërkure të asamblesë kombëtare të partisë socialiste, kryeministri njëkohësisht edhe kryetari i partisë socialiste ka propozuar referendum në lidhje me çështjen e zgjedhjes së...