10 këshilla si t’i shpëtoni sytë nga kompjuteri

Deri pak kohësh kompjuteri ishte i vetmi ‘armik’ i syve tanë. Tani numri është rritur duke përfshirë këtu, smartphone-t, iPad-t Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të sh...

Samsung prezanton XCover 4, të fortë por elegant

Samsung Electronics ka lançuar së fundmi në Kongresin Botëror të Celularëve smartphonin më të fundit Galaxy XCover 4. Ky telefon do të jetë i disponueshëm në Europë prej muajit Prill. Galaxy XCover 4...

Katër tiparet e padëgjuara më parë të iPhone 8

The Wall Street Journal raporton se iPhone është duke testuar 10 lloje të ndryshme të prototipave për iPhone-in e vitit 2017. Zëra të ndryshëm thonë se iPhone 8 do të ketë këto tipare: iPhone 8 do të...

Njihuni me telefonin që i rrotullohet ekrani

Samsung ka gati prototipin e parë të telefonit inteligjent me ekran të rrotullueshëm nga të gjitha anët. Në forumet teknologjike në internet thuhet se teknologjia është gati nga ana e kompanisë korea...

Ja të veçantat e iPhone 7

Apple po përgatit modelin e ri iPhone 7 me veçoritë më të mira ndonjëherë. iPhone 7 do të vijë me ekran OLED, i cili do të jetë në gjendje t’i njohë edhe gjestet falë një sensori të përmirësuar të id...

Ekrani që mund të mblidhet si një gazetë

LG do të zbulojë gjatë Shfaqjes Elektronike për Konsumatorin një prototip të një ekrani 18 inç që mblidhet si një copë letre. Kompania koreane po përqendrohet në krijimin e ekraneve të lakuara dhe të...