Një shqiptar mes lojtarëve që shpërthyen në europian

UEFA i ka publikuar tetë lojtarët të cilët kanë lënë shenjë në kampionat Evropian, duke bërë paraqitje të mira me kombëtaret e tyre. Sipas shtëpisë më të madhe të futbollit të Evropë, jeta e këtyre f...

Një lojtar Kuq e Zi në formaionin më të mirë

Revista prestigjoze “France Football” ka zgjedhur një futbollist shqiptar në formacionin ideal të lojtarëve që u aktivizuan në ndeshjet e treta të fazës në grupe të Euro 2016. Përzgjedhja e “France F...

Endrra e Shqipërise përfundoi, kthehet me dinjitet

Shqipëria edhe zyrtarisht është eliminuar nga Kampionati Evropian pas barazimit 3-3 ndërmjet Portugalisë dhe Hungarisë. Kombëtarja shqiptare nuk ka mundur të kualifikohet për në fazën e 1/8 e finales...

Matematika na lejon të besojmë, sot shpresat e fundit

Matematika na lejon të ëndërrojmë dhe tani shpresat tona janë të varura, tek Italia dhe Belgjika ne grupin E dhe Hungaria ne grupin F. Një nga variantet që na ndihmon neve është që Italia dhe Belgjik...