Chelsea merr barazimin në minutat e fundit (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=hoJ-tO0q4d0 Chelsea dhe Everton i kanë ndarë pikët, duke barazuar 3:3. Terry me një autogol dhe Mirallas ia dhuruan epërsinë prej dy golave skuadrës së Evertonit, para...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Everton

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Chelsea – Everton. Ndeshja fillon në orën 16:00. Chelsea: Courtois; Ivanovic, Zouma, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Pedro; Die...

Ai ka talent të madh

Trajneri i Evertonit, Roberto Martinez, ka thënë se është krenar që arriti të transferojë mesfushorin shqiptar, Shani Tarashaj. Tarashaj i cili po konsiderohet prej talentëve më të mëdhenj në botë u ...

Evertoni me një këmbë në finale

Evertoni ka fituar ndeshjen e parë në gjysmëfinalen e Kupën e Ligës kundër Manchester Cityt me rezultat 2-1. Pjesa e parë ishte e heshtur deri në minutën e 45-të, ku mbrojtësi argjentinas, Ramiro Mor...

Fiton Stoke City, spektakël nga Shaqiri

Xherdan Shaqiri beri një paraqitje shumë të mirë për skuadrën e tij Stoke City kundër Evertonit, ku arriti të shënoj dy gola. Stoke arriti të fitojë në fund 4-3 për t’i marrë tri pikët e radhës në nj...