F1 në Japoni, triumfon Rosberg

Nico Rosberg nuk ndalet më, fitorja e Çmimit të Madh të Japonisë e afron akoma më tepër drejt titullit të parë kampion bote kur kanë mbetur edhe 4 gara nga fundi, ndërkohë që me këtë rezultat Mercede...

F1 në Japoni, Rosberg do të niset i pari

Nico Rosberg ka fituar duelin me shokun e tij të skuadrës Lewis Hamilton dhe do të nisë nga “pole position” Çmimin e Madh të Japonisë, pasi e ndali kronometrin me 15 mijtat më shpejtë se britaniku. K...

F1 në Malajzi, Red Bulli triumfon me Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo është fituesi i Çmimit të Madh të Malajzisë. Pavarësisht nivelit të lartë që treguan të dyja makinat Red Bull në fundjavën malajziane, arritja e kësaj fitoreje erdhi si një dhuratë n...

F1 me rregulla të reja në 2017

Përveç kalendarit provizor të Formulës 1, FIA ka bërë të ditur edhe disa ndryshime në rregulloren e Botërorit të vitit 2017. Këto ndryshime kanë të bëjnë me zgjedhjen e gomave, ndërrimin e pjesëve të...