Arsenal barazon ndaj Hull Cityt

Arsenali nuk ka arritur asgjë më shumë se një barazim pa gola ndaj Hull Cityt në ndeshjen e zhvilluar në shtëpi në kuadër të 1/8-ës së finales së FA Cup. Arsenali në këtë takim hyri me formacion të d...

Chelsea kalon në fazën tjtër të FA Cup

Chelsea është kualifikuar për në fazën tjtër në FA Cup duke mposhtur Scunthorpe United me rezultat të pastër 2:0. Diego Costa dhe talenti i ri i skuadrës Loftus-Check kanë shënuar nga një gol në të d...

Arsenal dhe Manchester City fitojnë në FA Cup

Arsenali ka siguruar pjesëmarrjen në raundin e katërt të FA Cup duke eliminuar Sunderlandin me rezultat 3-1. Në ndeshjen e zhvilluar në Emirates, mysafirët shënuan të parët me anë të Jeremain Lens (1...