Zyrtare, Botërori me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 nuk do të jenë më 32 skuadra, por 48. Projekti i fushatës së Gianni Infantinos, tas...

Kombëtarja humbe vende në renditjen e FIFA-s

FIFA nuk ka aspak lajme të mira për kombëtaren tonë. Institucioni më i rëndësishëm i futbollit botëror sapo ka publikuar renditjen e re për muajin tetor. Kuqezinjtë tanë kanë humbur 7 vende, ndërsa K...

Kosova zyrtarisht anëtare e FIFA-s

Kosova është zyrtarisht anëtarja më e re e FIFA-s me të drejta të plota në organizimin më të lartë drejtues të futbollit botëror, FIFA. Kongresi i organizmit botëror të futbollit, që po mbahet në Mek...

FIFA vendos sot për anëtarësinë e Kosovës

FIFA do të shqyrtojë sot kërkesën e Kosovës për t’u anëtarësuar në bashkësinë botërore të futbollit. Delegacioni i Federatës së Futbollit të Kosovës, i kryesuar nga presidenti Fadil Vokrri, ndodhet n...

Mourinho mes FIFA-s dhe kombëtares së Indonezisë

Gianni Infantino kërkon që të bëjë portugezin Jose Mourinho pjesë të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit. Sipas Daily Mail, Presidenti i qeverisë së futbollit Botëror në Kongresin që do të mbahet kë...

Lajme shkurt nga sporti

Realdo Fili Partizani ka bërë një lëvizje mjaft interesante në merkato, duke afruar talentin 19-vjeçar Realdo Fili. Futbollisti i përfaqësueses U-21, i cili shkëlqeu në sezonin e kaluar me fanellën e...

Lajm i mirë për Realin dhe Atleticon

Ndërkohë që Realin dhe Atleticon ishin të dënuara pwr mostransferim lojtaresh, skuadrat madrilene kanë apeluar për dënimin e FIFA-s. Pas gjykimit një lajm i shkëlqyer vjen për Real Madridin dhe Atlet...

Messi dhe Ronaldo ende kanë rekorde pa thyer

Cristiano Ronaldo dhe Lionnel Messi janë futbollistët që po thyejnë rekorde të njëpasnjëshme në botën e futbollit. Por UEFA ka listuar një sërë rekordesh që dy futbollistët e më- sipërm duhet të thye...

Real Madrid shumë pranë blerjes së super sulmuesit

Real Madrid i ka shtuar përpjekjet përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Bayern Munichut, Robert Lewandowski. Real Madrid është i gatshëm të realizojë një super blerje, përkundër dënimit të shqi...