Sot rradhën e ka musakaja…

▪ një kokë lulelakre, ▪ një filxhan oriz, ▪ 400 g mish të bluar, ▪ një qepë, ▪ vezë, ▪ ajkë, ▪ 1 dl vaj, ▪ 100 g kaçkavall, ▪ pak kripë, ▪ erëza, ▪ piper Ja si ta përgatisni: Lulelakrës së larë hiqja...

Çfarë ushqimi të konsumoni në punë ?

Të hash vaktin e plotë drekës teksa punon,  mund të jetë e vështirë për shkak të orarit, megjithatë nuk duhet lënë pas dore. Sallatrat janë gjithmonë të pranueshme, nuk kërkojnë kohë dhe as shumë shp...

Kujdesi që duhet të keni nëse përdorni bombol gazi

Energjia elektrike është altenativa më e sigurtë për ngrohje, gatim dhe aktivitete të tjera që e kanë të domosdoshëm përdorimin e saj. Mirëpo, ajo në shumicën e rasteve është shumë më e kushtueshme, ...

Çfarë rreziku mbartin patatinat?

Nga: Blerina Bombaj, dietologe Akrilamidet, një kancerogjen i mundshëm prezent në ushqimin tonee. Bashkimi Evropian zhvilloi një studim 3-vjeçar mbi elementet toksik të formuar nga nxehtësia e gatimi...