Ndahet nga jeta filologu Gilman Bakalli

Gilman Bakalli u nda nga jeta një ditë më parë. Ai ishte prekur nga një leuçemi akute dhe mbrëmjen e së shtunës ndërroi jetë. I shkolluar ne Universitetin e Graz-it në Austri, 49-vjeçari Bakalli isht...