“Këpuca e Artë”, kryeson një lojtar i vetëm

Me golin e shënuar ndaj Getafes, Cristiano Ronaldo e ka marrë kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Portugezi tani ka 31 gola me Real Madridin këtë stinor në La Liga nga 33 xhiro të zhvilluara. Ai p...

Manchester United, 80 milion euro për Higuain

Manchester United është i gatshëm të paguajnë 80 milionë euro për sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain, shkruan Corriere dello Sport. Por, klauzola e largimit të 28-vjeçarit kap shifrat prej 94.5 mil...

Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar: 1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë 2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38 3. Pierre-Emerick A...

Napoli mposht Sassuolën, mban vendin e parë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=lWb8XRWSuzs Napoli ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Sassuolës me rezultatin 3-1 duke konsoliduar më shumë vendin e parë në Seria A. Golat për Napolin...

Golashënuesit më të mirë në Evropë

Mediat botërore i kanë bërë një analizë të shkurtër sulmuesve më të mirë në botë, duke krijuar listën e 10 më të mirëve. Lista e 5 sulmuesve më të mirë në Evropë hapet me Pierre­Emerick Aubemeyang 18...