City “çmendet” pas Xhakës

Granit Xhaka mund të bëhet blerja e parë e Pep Guardiolës në startin e aventurës së tij te Mancehster City. Futbollisti kosovar që militon me kombëtaren e Zvicrës po lakohet gjithmonë e më shumë si n...

Jemi të ngazëllyer që kemi një lojtar si Xhaka

Granit Xhaka, objektivi i klubeve të mëdha nuk do të lëvizë në janar nga Borussia Monchengladbachu. Drejtori sportiv i Monchengladbach, Max Eberl, ka thënë se mesfushori shqiptar nuk do të largohet g...

Edhe Inter pas Xhakës

Edhe Inter i është bashkuar garës për mesfushorin kosovar Granit Xhaka. Mediat italiane kanë shkruar se Inter ka shprehur interesim për talentin kosovar me pasaportë zvicerane. Gjatë ditëve në vijim ...

Edhe Barcelona pas Granit Xhakës

Granit Xhaka padyshim që është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë. Mesfushori me pasaportë zvicerane ka shkëlqyer në dy vitet e fundit me skuadrën e tij Borussia Moenchegladbach. Ai është vë...

Granid Xhaka drejt Premier League

Liverpool është i gatshëm të paguajë 50 milionë euro për transferimin e mesfushorit të Borussia Monchenglabdach, Granit Xhaka. Granit Xhaka do të largohet nga Borussia Monchengladbach, pas përfundimi...

Granit Xhaka në planet e Arsenalit

Arsenal kërkon yllin e Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka. Agjentët e ekipit e panë në Champions League në barazimin ndaj Manchester City dhe në Bundesligë gjithashtu. Arsenal ka kohë që intereso...