Reali kërkon të dalë nga kriza, gati 4 blerje

Real Madridi nuk po kalon një formë të mirë dhe rezultatet e fundit konfirmojnë krizën që po kalojnë. Tetë pikë larg Barcelonës që është në krye të renditjes, janë shumë. Perez po mendon që tani të p...

Betejë në La Liga. Kush e fiton Topin e Artë?

Gara për Topin e Artë 2016 po bëhet akoma më interesante. Për momentin favoritët kryesorë për të triumfuar janë Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann. Portugezi është fitues i Ligës së Kampiomneve ...

Klubet angleze nuk i ndahen Griezmannit

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann është futur në “radarët” e klubit anglez, Manchester United. Sipas mediave britanike, klubi nga “Old Traffordi” është i interesuar për sulmuesin france...

Celta Vigo eliminon Atleticon nga kupa (VIDEO)

Celta Vigo është skuadra e parë e kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Reyt, pasi ka eleminuar Atletico Madridin. Celta në ndeshjen e sontme mposhti Atleticon në udhëtim 3:2, duke u kualifikuar tu...