Manchester City transferon edhe Noliton

Manchester City tashmë është në duart e Pep Guardiola dhe dëshirat e trajnerit kanë filluar të plotësohen. Pas transferimit të Ilkay Gundogan nga Dortmund, City ka arritur të nënshkruajë edhe me sulm...

Sergio Busquets drejt Manchester City-t

Manchester City që më parë lajmëroi se dëshironte që në skuadër të sillte lojtarin Sergio Busquets, mirëpo tani thuhet se ekipi ka kontaktuar me përfaqësuesit e Sergio Busquets rreth një transferimi ...

United-City, luftë për të bindur Guardiolën

Pep Guardiola javën e kaluar është takuar me përfaqësuesit e Manchester Unitedit, në një hotel në qendër të Parisit. Lajmin e ka zbuluar gazeta franceze “L’Equipe”, e cila ka shkruar që drejtuesit e ...

Guardiola plane për skuadrën më të fortë

Strategu spanjoll do të largohet nga Bayern Munich këtë verë dhe pritet ta zëvendësojë Manuel Pellegrinin në Etihad Stadium. Pep Guardiola thuhet se ka një plan trevjeçar për ta bërë Manchester Cityn...

Guardiola piketon disa lojtarë për tek City

Strategu spanjoll, Pep Guardiola pritet ta marre drejtimin e Machester Cityt në sezonin e ardhshëm. Kurse, sipas të përditshmes sportive katalune, Mundo Deportivo, trajneri aktual i Bayern Munichut k...

Hitzfeld: Guardiola gjeni në aspektin taktik por…

Në Gjermani vazhdojnë akoma komentet për Pep Guardiolën. Përveç atyre që thonë se largimi i spanjollit është një humbje e madhe për Bayernin, ish trajneri i bavarezëve Otmar Hitzfeld shprehet ndryshe...

Guardiola dëshiron të largohet nga Bayern

Kontrata e trajnerit Guardiola me Bajernin do të përfundojë në vitin 2016, ndaj dhe klubi gjerman po synon t’i rinovojë kontratën, duke i ofruar shuma marramendëse. Media sportive “Kicker” shkruan se...

Juventus – Bayern, reagojnë drejtuesit

Menjëherë pas hedhjes së shortit në Nion ka patur reagime nga të drejtuesit e të dy klubeve. Trajneri i klubit gjerman, Pep Guardiola, ka deklaruar se Juventusi është një nga ekipet më të mëdha në Eu...