Pse duhet të konsumoni hurma në iftar?

Në muajin e Ramazanit, hurmat janë ushqimi që përdoren pothuajse më së shumti. Ato janë të pasura me vitamina dhe minerale të shumta, kanë në perbërje hekur, kalium, fibra dhe sheqerna natyrale gjith...

Ramazan 2018, KMSH shtron iftarin e parë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmë iftarin e parë të Ramazanit, ku morën pjesë presidenti i Republikës së Shqipërisë, SH.T.Z. Ilir Meta, zv/kryeministrja, znj. Senida Mesi, ministrja ...

Menu për iftar: Oriz me perime

Përbërësit: 2 gota oriz 1 filxhan vaj 1 lugë gjelle gjalpë 4 gota ujë Për garniturën 3 karota 1 gotë  çaji bizele 3 lugë gjelle misër të konservuar Përgatitja: Në fillim pastrojmë orizin me ujë të va...

Ëmbëlsirë në filxhan, e thjeshtë dhe e shijshme

 Përbërësit 5 gota qumësht 1/2 gota sheqer pluhur 3/4 gota miell ¼ gota niseshte 1 vanilje 2 lugë gjelle vaj Përgatitja: Qumështin, sheqerin, miellin dhe niseshtenë i hedhim në një tenxhere, në tempe...

Recetë për iftar: Patëllxhan në furrë

Përbërësit: 1 kg patëllxhan 250 gr mish i grirë 4 Speca të gjelbër 1 domate 1 qepë 1 lugë gjelle salcë 1 hudhër kripë Piper Përgatitja: Marrim patëllxhanët dhe i pastrojmë. Më pas i presim në mes. Në...

Atmosferë Ramazani dhe Bajrami

Të çelësh agjërimin me ushqim të mrekullueshëm Dashuria për ushqimin dhe rëndësia e konsumit, por edhe e mungesës së tij janë fokusi i muajit të shenjtë të Ramazanit dhe përfundimit të tij me festën ...