Ku do shkojë Soriano?

Roberto Soriano është mesfushori që po kërkon Roberto Mancini për ta forcuar Interin e tij. Milan, Juventus, Napoli dhe Roma janë skuadrat e tjera që janë në ndjekje të mesfushorit 24-vjeçar. Inter p...

Pirlo: Nuk shkoj tek Inter

Mesfushori i New York City, Andrea Pirlo ka thënë se nuk e sheh të arsyeshëm kalimin e tij tek Inter. Mesfushori i Italisë, la disa muaj më parë Juventusin pas finales së Ligës së Kampionëve. “Pas hu...

Juventusi i afrohet kreut (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=ASAsqa7Shcw Juventusi ka arritur fitore me rezultat 1-2 kundër Sampdorias. Zonja e Vjetër dominoi gjatë gjithë takimit në Stadio Luigi Ferraris, ndërsa vendasit përveç...

130 milionë euro për Pogba

Zinedine Zidane ka identifikuar një përforcim të madh për Real Madridin. Trajneri i ri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i gatshëm të bëjë një ofertë rekord për transferimin e mesfushorit të Juv...

Juve fiton pastër, barazon Roma

Juventus ka arritur të shënojë fitoren e tetë radhazi në Serie A duke mposhtur Veronan me rezultat 3-0. Ishte argjentinasi Paulo Dybala që hapi serinë e golave me një një gol shumë të bukur nga godit...

Juventus pazar tek Manchester United

Juventusi ka filluar të shikojë lojtarë të Manchester United për tu përforcuar. Gazeta Tuttosport shkruan se emrave si Oscar, Axel Witsel, Isco dhe Bernardo Silva i është shtuar edhe Ander Herrera i ...

Seria A, vendet e para s’duan surpriza

Luhen sot ndeshjet e javës së 18 të Serisë A. Interi, Fiorentina, Napoli, Roma dhe Juventusi kërkojnë fitore për të mbetur në zonën më të nxehtë dhe për të qenë sa më afër zonës Champions. Nga ana tj...

Simone Zaza kërkohet nga Crystal Palace

Crystal Palace është përfshirë në garë për sulmuesin e Juventusit, Simone Zaza – njofton Goal. Ekipi i Alan Pardeë i ka kërkuar shërbimet e 24-vjeçarit, pasi dëshiron të vazhdojë ngjitjen në tabelë. ...

Milan dhe Juve në garë për Banegan

Milani është hedhur në aksion për transferimin e mesfushorit të Sevillas, Ever Banega Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic po synon që ta përforcoj ekipin gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas Cor...

Interi dhe Juventusi përplasen sërish

Interi dhe Juventusi janë në luftë të hapur edhe në fatin kalimtar dimëror, pasi kanë tre objektiva të njëjtë. Bëhet fjalë për Ezequiel Lavezzin, Adrien Rabiotin dhe Lassana Diarran. Nerazzurrët beso...