Tirana kampione pas 11 vitesh

Emanuel Egbo ka bërë mrekullinë këtë sezon me bardheblutë e kryeqytetit, të cilët falë edhe rezultatit të Vllaznisë, janë shpalluar kampionë të Kategorisë Superiore matematikisht. Ky trofe i cili rik...

Skënderbeu gjashtë herë kampion

Skëndërbeu shpallet kampion i Shqipërisë për të gjashtin vit radhazi, pasi mundi të mërkurën Flamurtarin me rezultatin 2-0. Kjo fitore u ndje më shumë edhe për arsye të rivalitetit të drejtpërdrejtë ...

Fiton Roma, Juventus shpallet kampion

Juventusi shpallet kampion për të pestën herë radhazi kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u luajtur. Fitorja e Romës kundër Napolit bëri që bardhezinjtë të hapin shampanjën para kohe dhe festa të ...