Njoftim i KMSH-së në lidhje me epideminë COVID-19

Të nderuar besimtarë dhe besimtare! Të gjithë jemi të vetëdijshëm për seriozitetin dhe përmasat mbarëbotërore që ka marrë epidemia e virusit COVID-19. Feja Islame i jep rëndësi të madhe shenjtërisë s...

KMSH reagon ndaj sulmit terrorist në Zelandën e Re

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagon ndaj  sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, ku si pasojë e një sulmi terrorist humbën jetën mbi 49 besimtarë myslimanë që po k...

H. Skender Bruçaj uron kreun e ri të KMSH-së

Kryetari i KMSH-së, H. Bujar Spahiu mori sot në mënyrë simbolike detyrën nga paraardhësi i tij në këtë post, H. Skender Bruçaj. Z. Bruçaj përcolli urimet më të mira dhe të sinqerta për Kryetarin e Ko...

Islami dhe Myslimanët në Ballkan

Instituti Mysliman i Ndihmës në bashkëpunim me Komunitetin Mysliman të Shqipërisë, organizuan në ambientet e “Hotel Tirana” simpoziumin me temë: “Islami dhe Muslimanët në Ballkan”. Ky akt...

KMSH, nis fushata e ndihmave për familjet në nevojë

Në kuadër të Muajit të Bekuar të Ramazanit, Zyra e Gruas në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë nisi fushatën e ndihmave për kategorinë e familjeve në nevojë në ambientet e Medresesë së Tiranës. Fusha...

Ramazan 2018, KMSH shtron iftarin e parë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmë iftarin e parë të Ramazanit, ku morën pjesë presidenti i Republikës së Shqipërisë, SH.T.Z. Ilir Meta, zv/kryeministrja, znj. Senida Mesi, ministrja ...

KMSH nis fushatën për familjet e përmbytura

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë nis fushatën sensibilizuese për familjet e përmbytura nga shirat që ndodhën pak ditë më parë në vendin tonë. KMSH është shprehur se e ndjen detyrim moral, fetar dhe q...