Autoritetet kolumbiane: Avioni nuk kishte karburant

Autoritetet kolumbiane thonë se po shtohen treguesit që vërtetojnë se aeroplani me skuadrën braziliane në bord, u përplas për shkak të mbarimit të karburantit teksa përpiqej të ulej në tokë. Shefi i ...

Kolumbi, Santos zgjat afatin e armëpushimit

Presidenti kolumbian, Juan Manuel Santos, zgjati të premten armëpushimin e vendosur mes qeverisë dhe grupit gueril FARC, deri në fund të dhjetorit. Përmes zgjatjes së afatit Santos synon shtimin e di...

Presidenti i Kolumbisë Santos merr Nobelin e Paqes

Presidenti kolumbian Juan Manuel Santos mori sot çmimin Nobel për Paqen për përpjekjet e tij për vendosjen e paqes në Kolumbi dhe përfundimin e luftës civile 50-vjeçare. Presidenti Santos nisi negoci...