Dëmtohet Jordi Alba, ndaj Shqipërisë luan Monreal

Jordi Alba është lënduar në sfidën ndaj Italisë dhe kështu nuk do të luajë ndaj Kombëtares së Shqipërisë. Në vend të tij trajneri Julen Lopetegui ka ftuar Nacho Monrealin e Arsenalit. Vlen të theksoh...

De Biasi dhe Mavraj: Marrim tre pikë ndaj Lihtenshtajnit

Do të luhet në Lihtenshtajn por për shkak të interesimit të madh të tifozëve, stadiumi modest i përfaqësueses rivale në Botërorin 2018, do t’i ngjajë një impianti shqiptar. Mbrojtësi Mërgim Mavraj sh...

Formacioni i Kombëtares ndaj Lihtenshtejnit

Surprizat nuk mungojnë tek formacioni që pritet të hedhë në fushë Gianni De Biasi ndaj Lihtenshtejnit. E veçanta është se Azdren Llullaku do të jetë titullar. 3 lojtarë do të mbështesin Bekim Balajn ...

Edgar Çani rikthehet në Kombëtare

Dëmtimi i Armando Sadikut dhe Rej Manajt ka rikthyer në ekipin kombëtar sulmuesin Edgar Çani. Është kjo zgjedhja e fundit që ka bërë trajneri Gianni De Biasi 48 orë përpara takimi të radhës eliminato...

Cana: Ceremonia e Lamtumirës në 2017-ën

Kapiteni i kombëtares kuqezi, Lorik Cana me anë të një postimi në “Facebook” ka shkruar se ceremonia e lamtumirës së tij nga Kombëtaren është parashikuar të mbahet gjatë gjashtëmujorit të parë të vit...

Ceremoni lamtumire për kapitenin Cana

Më 9 tetor, Lorik Cana edhe zyrtarisht do të përshëndetet nga Kombëtarja e Shqipërisë në futboll. Ish kapiteni i cili për shumë vite ishte simbol i “kuqezinjve”, tashmë ka njoftuar se është tërhequr ...

De Biasi: Cana është tërhequr nga kombëtarja

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, konfirmoi në një konferencë për shtyp se Lorik Cana është tërhequr nga kombëtarja. “Cana nuk është grumbulluar për ndeshjet e ardhshme pasi është tërhequr”, th...

De Biasi: Nuk e lë dot Shqipërinë!

Gianni De Biasi mund të marrë drejtimin e Anglisë pas dorëheqjes së Roy Hodgson nga pankina e “Tre Luanëve”. “Nuk e di nëse ekziston mundësia që unë të jem trajner i Anglisë, por uroj që të jetë kësh...

Një lojtar Kuq e Zi në formaionin më të mirë

Revista prestigjoze “France Football” ka zgjedhur një futbollist shqiptar në formacionin ideal të lojtarëve që u aktivizuan në ndeshjet e treta të fazës në grupe të Euro 2016. Përzgjedhja e “France F...