Endrra e Shqipërise përfundoi, kthehet me dinjitet

Shqipëria edhe zyrtarisht është eliminuar nga Kampionati Evropian pas barazimit 3-3 ndërmjet Portugalisë dhe Hungarisë. Kombëtarja shqiptare nuk ka mundur të kualifikohet për në fazën e 1/8 e finales...

Matematika na lejon të besojmë, sot shpresat e fundit

Matematika na lejon të ëndërrojmë dhe tani shpresat tona janë të varura, tek Italia dhe Belgjika ne grupin E dhe Hungaria ne grupin F. Një nga variantet që na ndihmon neve është që Italia dhe Belgjik...

Rekord shitjesh të fanelave të Kombëtares Shqiptare

Fanelat e Kombëtares Shqiptare janë ndër më të shtrenjtat, por kjo nuk ka penguar që ato të shiten me shifra rekord. Me një çmim prej rreth 90 eurosh, deri tani janë shitur mbi 50 mijë në Europë, Ame...

De Biasi shpall listën zyrtare të Euro 2016

Trajneri Gianni De Biasi ka shpallur sot në mbrëmje listën me 23 futbollistë të cilët do të jenë të pranishëm në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Pas darke trajneri dhe stafi kanë lajmër...