Programuesja 9 vjeçare që habiti Apple

Anvitha Vijay, një australiane është programuesja më e re e “Worldwide Developer Conference”. Anvitha është vetëm 9 vjeç. Ajo ka qënë ylli i konferencës së organizuar nga Apple, ku takohen çdo vit kr...

Si të përgatisni lazanja me salmon ?

  Përbërësit: 250 gr peta lazanje 200 gr salmon i tymosur 1 litër beshamel Arrë moskat Përgatitja: Shtrojmë një shtesë beshamel në tavë dhe më pas shtrojmë petat e shtresës së parë të lazanjës. ...

Cristiano Ronaldo braktis konferencën i nervozuar (VIDEO)

Cristiano Ronaldo i nervozuar ka lënë para kohe sallën e konferencës për shtyp në Madrid në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve teksa shumë “Që të flas qartë dhe prerë, unë e di pse Messi e bëri ...