Shqiptarët azilkërkues pushtojnë Irlandën

Kryeministri i vendit, Leo Vardkar, në një dalje publike theksoi se shtetasit Shqiptar së bashku me ata Gjeorgjianë kryesojnë listën e azilkërkuesve në vend duke konkurruar bindshëm edhe shtetasit Si...

Bruksel, mbahet takimi i dytë i dialogut Kosovë-Serbi

Presidentët dhe kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të diskutuar çështje me rëndësi të dialogut dypalësh. Takimi do të mbahet me praninë dhe ndërmjetësimin e Përfaqës...

Rama sërish në serbi me Vuçic!

Kryeministri Edi Rama është nisur këtë të mërkurë drejt Serbisë. Kreu i qeverisë shqiptare, së bashku me homologun serb Aleksandër Vuçiç, do të marrë pjesë ditën e enjte në forumin e gjashte të sigur...