Byrek me kungull

Përbërësit: 15 peta byreku të gatshme 1 kg tul kungulli 300 ml qumësht 300 gr gjalpë 3 vezë 1 lugë miell Kripë Copëza djathi sipas dëshirës Përgatitja: Në një tenxhere shkrijmë fillimisht gjalpin dhe...