Juventus luan provën e parë të tripletës ndaj Lacios

Juventusi do të luajë sot në mbrëmje ndaj Lazios, në finalen e Kupës së Italisë. Ndeshja këtë radhë ka një domethënie të veçantë, pasi  “Zonja e vjetër”, në rast fitoreje hedh një hap para drejt “tri...

Një Juventus ndryshe ndaj Interit

Massimiliano Allegri ka folur për ndeshjen e kthimit mes Interi dhe Juventusit, takim i vlefshëm për gjysmë finalet e Kupës së Italisë. Përbalja e parë përfundoi 3-0 për bardhezinjtë, por Allegri shp...

Ndeshja kundër Interit nuk do të jetë e lehtë

Trajnerin i Juventuisit, Massimiliano Allegri, në konferencën për shtyp ka thënë se ndeshja kundër Interit nuk do të jetë aspak e lehtë. Ky derbi do të jetë i vlefshëm për Kupën e Italisë dhe të dyja...

Milan me një këmbë në finale (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=65V-rRBWCQM Milan ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Alessandrias duke bërë një hap drejt finales së Kupës së Italisë, pasi në udhëtim ka mposhtur skuadrën e Ligës së...

Milan në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=j5LiSr6ryoA Milani ka fituar me Carpin me rezultat 2 me 1 për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Golat e fitores për “Rossonerët” u realizuan nga Carlos Ba...

Milan shkon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Milan ka arritur të fitoj 0:2 përballë Sampdorias, e cila ka luajtur për 30 minutat e fundit të ndeshjes me vetëm 10 lojtarë. Për Milan shënuan Niang dhe Bacca. Kjo ishte ndeshje e vlefshme për 1/8-t...