Kush e fiton La Ligan? Ja ndeshjet e mbetura

Pas përfundimit të javës së 33 në La Liga është rihapur sërish gara për titullin kampion. Humbja e Barcelonës 3 ndeshje radhazi ka bërë që Atletico Madrit të ndaj me të kreun me pikë të barabarta, nd...

Hap fals për Realin, -9 nga Barcelona (VIDEO)

Real Madridi nuk ka mundur që të marr më shumë se një pikë si mysafirë i Malagas, duke mbetur kështu nëntë pikë prapa liderit, Barcelonës Që nga minuta e parë, skuadra e Zinedine Zidane hasi në vësht...

Barcelona fiton me vështirësi, +10 nga Reali (VIDEO)

Barcelona ka marr tri pikë me shumë vështirësi si mysafirë i Las Palmas, të cilën e mposhti me rezultat të ngushtë 2:1 Të gjitha golat ranë në pjesën e parë. Fillimisht në minutën e gjashtë të takimi...

Barcelona blindon vendin e parë (VIDEO)

Barcelona ka fituar ndeshjen e prapambetur kundër Sporting Gijonit, për t’u distancuar akoma më shumë nga rivalët për titullin e La Ligas. Në sfidën e zhvilluar në Estadio Municipal El Molinon, Blaug...

Atletiko Madrid fiton dhe parakalon Realin

Atletico Madridi ka marr tri pikë shumë të rëndësishme si mysafirë i Getafes për t’ia rrëmbyer pozitën e dytë Real Madridit Skuadrës së Diego Simeones i është dashur të djersitej shumë ndaj Getafes, ...

Reali dhuron spektakël, Ronaldo het-trick (VIDEO)

Real Madridi e ka shkatërruar Espanyolin në Santiago Bernabeu, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6:0, për t’i marr tri pikë shumë të rëndësishme në xhiron e 22’të të La Ligës. Skuadra e Zinedine ...

Çfarë po ndodh me Ronaldon?

Cristiano Ronaldo, është në qendër të medieve botërore, posaçërisht i atyre spanjolle për gjestet e tij jo sportive në fushë. E fundit ishte incidenti i tij ndaj Real Betisit në këtë fundjavë, ku Las...

Ndalet Reali i Zidane, barazon me Betis (VIDEO)

Zinedine Zidane ka shijuar barazimin e parë si trajner i Real Madridit Pas dy fitoreve të njëpasnjëshme në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat 5:0 dhe 5:1, Real Madridi i Zinedine Zidane nuk ka mundur që...

Atletiko humbet pikë, barazon me Sevillan (VIDEO)

Video: http://footyroom.com/atletico-madrid-0-0-sevilla-2-2016-01/ Atletico Madridi ka barazuar pa gola në derbin kundër Sevillas që u zhvillua në Vicente Calderon. Skuadra e Diego Simeones ishte më ...

Fiton Barcelona, rimerr kreun (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=UUNC_LGowKg Barcelona është në krye të La Ligas pas fitores prej 1-2 si mysafir i Malagas. Mysafirët e nisën furishëm ndeshjen në Estadio La Rosaleda duke arritur shum...