Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti në Ekuador

Përkeqësohet ndjeshëm bilanci i tërmetit katastrofik që goditi Ekuadorin të shtunën në mbrëmje. Autoritetet vendase thanë se janë konfirmuar të paktën 272 viktima, ndërsa më shumë se 1500 të tjerë ka...

Newsroom – 21 shkurt 2016

  Newsroom lajmet kryesore të javës 15-21 shkurt 2016 Çdo të diel, ora 18:00   Ndiqni përmbledhjen javore të lajmeve kryesore në Radio Spektrum 96.4 mhz. Live Stream: www.spektrum.al Tune I...

Newsroom (8-14 shkurt 2016)

Newsroom lajmet kryesore të javës 8-14 shkurt 2015 POLITIKË Sekretari amerikan i shtetit John Kerry ka vizituar sot Shqipërinë, ku është takuar me Presidentin Nishani, kryemininistrin Edi Rama si dhe...

Lajme shkurt nga sporti

Realdo Fili Partizani ka bërë një lëvizje mjaft interesante në merkato, duke afruar talentin 19-vjeçar Realdo Fili. Futbollisti i përfaqësueses U-21, i cili shkëlqeu në sezonin e kaluar me fanellën e...