Lamtumirë Ramazan!

“Gjithçka që është në tokë është kalimtare, mbetet vetëm Zoti yt, i Lartë dhe Fisnik” (Rahman, 26-27) Shkoi edhe muaji më i dashur dhe miku më i njohur – Ramazani. Muaji i agjërimit, i mëshirës dhe i...

“Lamtumire vendet e mija”-Gjergj Fishta

Lamtumire Vëndet E Mija   Lamtumire vëndet e mija, Që po m’zhdukeni dalngadalë Gjëmon Deti ushton duhija Lkundet varka vale mbi vale.   Kah njaj Diell që asht tuj flakrue Andej fill u...

Lamtumirë Ramazan!

Nga Dorian Demetja “Gjithçka që është në tokë është kalimtare, mbetet vetëm Zoti yt, i Lartë dhe Fisnik” (Rahman, 26-27) Shkoi edhe muaji më i dashur dhe miku më i njohur – Ramazani. Muaji i agjërimi...

Pesë teknologjitë që i dhamë lamtumirë në 2016-tën

Revista Mit Technology Review ka renditur pesë teknologjitë që i dhamë lamtumirën në 2016-tën.  E para e përmendur nga ekspertët është pikërisht Vine, aplikacioni i Twitter që të jeptë mundësi të pos...

Cana: Ceremonia e Lamtumirës në 2017-ën

Kapiteni i kombëtares kuqezi, Lorik Cana me anë të një postimi në “Facebook” ka shkruar se ceremonia e lamtumirës së tij nga Kombëtaren është parashikuar të mbahet gjatë gjashtëmujorit të parë të vit...

Ceremoni lamtumire për kapitenin Cana

Më 9 tetor, Lorik Cana edhe zyrtarisht do të përshëndetet nga Kombëtarja e Shqipërisë në futboll. Ish kapiteni i cili për shumë vite ishte simbol i “kuqezinjve”, tashmë ka njoftuar se është tërhequr ...