Real Madridi thyen rekordin 73 vjeçar të Barcelonës

Madrilenët kanë thyer rekordin e Barcelonës që e mban prej periudhës së viteve 1942-1944, kur arriti të shënonte në 44 ndeshje radhazi. Me golat e shënuar mbrëmë kundër Las Palmasit, madrilenët janë ...

Barcelona fiton me vështirësi, +10 nga Reali (VIDEO)

Barcelona ka marr tri pikë me shumë vështirësi si mysafirë i Las Palmas, të cilën e mposhti me rezultat të ngushtë 2:1 Të gjitha golat ranë në pjesën e parë. Fillimisht në minutën e gjashtë të takimi...

Atletico Madrid nuk e lëshon kreun (VIDEO)

Atletico Madridi ka fituar ndaj ekipit të Las Palmas me rezultat  3 me 0 për të mbajtur kreun në tabelën e La Ligës spanjolle. Antoine Griezman (68′, 89′) dhe Filipe Luis (17′) janë...