Juventus luan provën e parë të tripletës ndaj Lacios

Juventusi do të luajë sot në mbrëmje ndaj Lazios, në finalen e Kupës së Italisë. Ndeshja këtë radhë ka një domethënie të veçantë, pasi  “Zonja e vjetër”, në rast fitoreje hedh një hap para drejt “tri...

Strakosha pranë rinovimit me Lazion

Thomas Strakosha po aktivizohet si titullar te Lazio kohët e fundit, pas dëmtimit të portieri Frederico Marchetti. Portieri i Shqipërisë U-21 ka befasuar të gjithë me paraqitjet e tij. Dhe për këtë L...

Berisha më i mirë se Marcheti

Në transfertën e Bolognas, portën e Lazios do ta mbrojë sërish Etrit Berisha, i cili do të mbulojë katërkëndëshin bardhekaltër për të katërtën ndeshje rresht. Edhe pse Marchetti është titullar në bll...

Lazio surprizon Fiorentinën

Ekip I Fiorentinës ka pësuar humbje në shtëpinë e saj ndaj Lazios me rezultatin 1-3. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, me gol të shënuar nga Keita. Ndërsa në minutat shtesë të ndeshjes shënohen...

Felipe Anderson pothuajse është i United

Me shumë mundësi transferimi i parë i Manchester Unitedit gjatë janarit do të jetë anësori i Lazios, Felipe Anderson. Sipas Daily Express, Anderson do të kalojë të Djajtë e Kuq për 35 milionë euro dh...

Candreva në radarët e Interit

Inter po mendon të forcohet akoma më shumë në merkaton e janarit. Drejtuesit e ekipit zikaltër kanë piketuar edhe lojtarët e nevojshëm për të transferuar në ekip. I pari në listë është anësori i Lazi...