Norwich – Liverpool, çfarë spektakli… (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=m52MPz6rmUs Liverpooli e ka shënuar fitoren më epike e të pabesueshme ndër vite, pasi ka mposhtur në udhëtim me tri rikthime ekpin e Norwich Cityt. Skuadra e Jurgen Kl...

I shumëkërkuari Alexandre Pato

Pas shumë spekulimeve, vjen konfirmimi zyrtar. Katër klube kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit Alexandre Pato, ka njoftuar menaxheri i tij, Gilmar Veloz. “Jemi duke punuar, por Corin...

Liverpool kalon në fazën tjetër të FA Cup (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=Cv0MivzYuSg Liverpooli ka arritur fitore kundër Exeterit me rezultat 3-0 në Anfield në kuadër të FA Cup. Vendasit ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes duke i lënë pa...

Lojën e bën Liverpool, por fiton United (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=wqm7sOADyuk Derbi më i madh anglez i zhvilluar në stadiumin Anfield Road ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Unitedit ka përfunduar me fitoren e këtij të fundit me rez...

Jemi të ngazëllyer që kemi një lojtar si Xhaka

Granit Xhaka, objektivi i klubeve të mëdha nuk do të lëvizë në janar nga Borussia Monchengladbachu. Drejtori sportiv i Monchengladbach, Max Eberl, ka thënë se mesfushori shqiptar nuk do të largohet g...

Edhe Inter pas Xhakës

Edhe Inter i është bashkuar garës për mesfushorin kosovar Granit Xhaka. Mediat italiane kanë shkruar se Inter ka shprehur interesim për talentin kosovar me pasaportë zvicerane. Gjatë ditëve në vijim ...

Ndeshje e çmendur, “paqe” në Anfield (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=BQ4feUFuLD8 Liverpool dhe Arsenal dhurojnë një ndër ndeshjet më të bukura të sezonit në Premier League, por sfida mbyllet në barazim 3-3. Ndeshja nisi në mënyrë spekta...

Edhe Barcelona pas Granit Xhakës

Granit Xhaka padyshim që është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë. Mesfushori me pasaportë zvicerane ka shkëlqyer në dy vitet e fundit me skuadrën e tij Borussia Moenchegladbach. Ai është vë...