Enrique flet për merkaton e Barcelonës

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique tha se nuk do të ishte i zhgënjyer nëse nuk do të transferonin asnjë lojtar gjatë këtij afati kalimtar. Por, ai tha se drejtuesit i dinë nevojat e klubit. “A do të...

Enrique: Do doja të përforcoja sulmin

Luis Enrique ka dëshirë të përforcojë sulmin e Barcelonës, pavarësisht se ka në dispozicion atë që mund të konsiderohet si treshja më e mirë sulmuese e historisë së futbollit, ose më saktë Lionel Mes...

Trajneri i vitit: Luis Enrique

Trajneri më i mirë i vitit 2016 sipas FIFA-së është Luis Enrique. Tekniku spanjoll ishte në konkurrencë me Pep Guardiolan dhe Jorge Sampaoli. Ky çmim ishte plotësisht i merituar pasi Enrique me Barce...

Njihuni me dy objektivat e Barcelonës

Sulmuesi i Celta Vigos, Nolito mbetet objektivi kryesor i Luis Enriques për afatin kalimtar të janarit, raporton e përditshmja sportive katalunase, Mundo Deportivo. Por, problem për ta finalizuar kët...